Haber

e-Nabız fotoğraf arama özelliği nedir? e-Nabız fotoğrafı ile akraba arama nasıl yapılır? e-Nabız fotoğraf arama ekranı!

Deprem sonrası yakınlarının hangi hastanede olduğunu bulamayan vatandaşlar için e-Nabız üzerinden etkinleştirilen “Doğal Afet Bilgileri” sekmesine “fotoğraflı sorgulama” özelliği eklendi. Özellik hakkında merak edilenler arasında e-Nabız fotoğraf arama özelliği nedir? e-Nabız fotoğrafı ile akraba arama nasıl yapılır? e-Nabız fotoğraf arama ekranı! bir arama yapılıyor.

E- NABIZ FOTOĞRAF ARAMA ÖZELLİĞİ NEDİR?

TÜBİTAK tarafından geliştirilen yazılım ile Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın koordineli çalışması sonucunda dijital sağlık platformu e-Nabız üzerinde devreye alınan bu özellik sayesinde vatandaşlar, birinci ve ikinci derece yakınlarının hangi sağlık kuruluşunda olduğunu fotoğraflarınızı yükleyerek öğrenebilirsiniz.

E- NABIZ FOTOĞRAF ARAMA ÖZELLİĞİ NASIL YAPILIR?

  • https://enabiz.gov.tr ​​adresiVeya e-Nabız taşınabilir uygulaması üzerinden e-Nabız profiline girilerek ana sayfada yer alan “Doğal Afet Bilgileri” alanına girilecektir.
  • Ekrandaki “Doğal Afet Bilgilendirme Metni” onaylanacaktır.
  • “Bu alandaki bilgiler kesin bilgi olmayıp, sağlık kuruluşlarından alınan ve paylaşılan bilgilerdir” uyarısının da yer aldığı metin onaylandıktan sonra birinci ve ikinci derece yakınların (anne, baba, kardeş) listesi onaylanır. , çocuk, eş) ile ilgili beyin sarsıntısı listelenir.
  • “Afet Bilgisi İste” alanına her kişi için girildiğinde detaylı bilgi görüntülenecek ve sağlık durumu ile ilgili bilgi varsa; sağlık kurumu bilgileri ve detaylı bilgiler görüntülenecektir.
  • Sağlık durumu hakkında bilgi yoksa; Bilgi uyarısının görüntülendiği platformda istenirse yakının en son bulunduğu şehir seçilerek doğal afetler nedeniyle ulaşılamayan yakına ait güncel bilgiler belirtilecek ve en fazla 3 adet fotoğraf ilgili kısmı bu alana yüklenebilir.
  • e-Nabız profili üzerinden yüklenen fotoğraflar, sağlık kuruluşundaki kimliği belirlenemeyen hastaların fotoğrafları ile karşılaştırılacak ve eşleşen hastaya ilişkin sağlık tesisi bilgisi, “yapay ile yapılan karşılaştırma” sayesinde depremzede yakınları ile paylaşılacak. istihbarat algoritması”.
  • e-Nabız’ın bu yeni özelliğini mobil uygulama olarak açmakta zorlananlar, e-Nabız uygulamasının son güncellemesini de IOS veya Android taşınabilir uygulama mağazalarından indirmelidir.

TAKİP EDİLECEK ADIMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu